Moda


Moda zmienna jest, to niewątpliwe. Style pojawiają się, znikają i powtórnie powracają po kilku latach.

Siódma dekada ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie widać ten fason.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku modne były bardzo ciasne i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku popularne były bardzo obfite marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znowu widać ten styl.

https://dantex-moda.pl