Skąd odnośniki

 

  

Linki zwrotne to jeden z podstawowych czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Jest tak od zarania istnienia tego serwisu, jednakże algorytm ewoluuje, jeśli chodzi o ocenę odsyłaczy i dynamiki ich przyrostu. Algorytm wyszukiwarki Google potrafi coraz lepiej rozpoznawać spam, czyli witryny o nader niskiej lub zerowej wartości merytorycznej – linki na takich stronach są bez wartości.   

  Gdzie zdobywać odnośniki?   

Miejsc, gdzie można zainstalować odnośnik jest tak naprawdę niemało. Jednak wiele z tych miejsc to po prostu spam i odsyłacz z takiej miejscówki może nie pomóc w pozycjonowaniu naszej witryny internetowej. Pamiętać też należy, żeby skoncentrować się na linkach z atrybutem dofollow, tylko one mogą wpłynąć na podwyższenie pozycji.  

Witryny publiczne  

Tworząc profil odnośników warto skorzystać z tych wszystkich miejsc, które są za darmo w sieci. Publiczne miejscówki są naturalnym miejscem, gdzie można zainstalować odnośnik. Nie wszystkie serwisy przyzwalają na linki z atrybutem dofollow – administratorzy zamykają tą możliwość ze względu na dużą aktywność spamerów.   

Fora internetowe  

Cały czas funkcjonują aczkolwiek ich złota era przypuszczalnie minęła. Potencjalnie fora pozwalają na umieszczenie odnośnika w profilu, w stopce i w poszczególnych postach, jednak w praktyce niełatwo znaleźć takie. Znaczącym plusem forów internetowych jest ich linkowanie wewnętrzne. Link w stopce wyświetla się pod każdym postem. Odsyłacze z for z historią, mocno podlinkowanych to niewątpliwie wartościowy odsyłacz. 

Blogi web 2.0  

Serwisy blogowe web 2.0 to ogromnie popularne miejsca do tworzenia linków. Najbardziej znane z nich to blogspot.com oraz wordpress.com.    

Bezpłatne serwisy do budowania witryn internetowych 

Są to takie serwisy jak wix.com czy jigsy.com.  

Strony prywatne  

Są to strony budowane na prywatnych domenach. Atutem jest to, że ty decydujesz o takiej stronie. Nikt nie skasuje twojego konta albo nie zamieni linków dofollow na nofollow. Możesz tworzyć każdy typ witryn – normalne strony tematyczne, blogi, fora. Istotne by przy większej ilości stron zróżnicować IP i dns-y. Minusem są koszty – domen i serwerów.  

Istotne uwagi co do tworzenia profilu odsyłaczy  

Zarówno w przypadku miejscówek publicznych jak i stron w domenach prywatnych należy pamietać o dwóch rzeczach. Po pierwsze publikuj niepowtarzalne treści. Po drugie strony z linkami powinny być podlinkowane.  

 

https://semhub.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Dodaj komentarz