O wyboru barwy podkładu do twarzy

Wybieramy barwę podkładu.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednak już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako trochę czasu na te ćwiczenia. Jeżeli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim rozpoczniesz nabywanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Trudno stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Dodaj komentarz