Łazienka w gustownym stylu

 

Gustowne wyposażenie łazienki jest istotnym elementem urządzania domu czy mieszkania. Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu każdego dnia. Rano zazwyczaj szykujemy się do pracy lub inszego miejsca, a wieczorem relaksujemy się przed odpoczynkiem nocnym. Stąd łazienka winna być urządzona przede wszystkim praktycznie, ale również klimatycznie i gustownie. Nierzadko o estetyce i klimacie lokum stanowią drobne dodatki i akcesoria. Ale jakże je dobrać, ażeby nadać łazience właściwy nastrój? 

Praktycznie i estetycznie 

Aplikator do mydła jest jednym z drobnych elementów, które nadają wdzięku łazience. Coraz więcej ludzi rezygnuje z typowego mydła w kostce na rzecz mydła płynnego, gdyż jest ono wygodniejsze w użyciu. W dodatku mydło w kostce topi się w mydelniczce, czym pogarsza estetykę umywalki. Dozowniki do mydła w płynie mają na tym polu ogromną przewagę, starczy zaledwie wcisnąć aplikator i otrzymujemy tyle mydła ile potrzebujemy, nie brudząc przy tym umywalki. Następnym plusem jest fakt, że mydło w płynie nie wyślizgnie nam się z ręki jak to często zdarza się w przypadku mydła w kostce. 

Na rynku dostępna jest bogata oferta wszelkich akcesoriów łazienkowych takich jak dozownik do mydła. Można przebierać zarówno w barwach, kształtach czy wielkościach. Prawidłowo jest dobrać aplikator do stylu całego pomieszczenia. Na przykład, jeżeli w łazience przeważa kolor szary można wybrać aplikator w kolorze czerwonym albo białym, który dzięki kontrastowi będzie wyróżniał się na tle łazienki. Poszukując odpowiedniego dla siebie aplikatora spotkamy się na pewno także z atrakcyjnymi dozownikami przezroczystymi, srebrnymi czy ze złotym zdobieniem. Dozowniki do mydła w płynie są niejednokrotnie ceramiczne, ale możemy też spotkać szklane, plastikowe albo drewniane. Można nabyć dozownik do mydła w komplecie z kubkiem na szczotkę do zębów.  

 

qdecor

Dodaj komentarz