Co jest obecnie najmodniejsze w aranżacji mieszkania? Okazuje się, że lofty są cały czas w modzie i cenie. Styl industrialny nie przeminął, a nawet więcej, cały czas dobrze się ma i rozwija. Chłodne wnętrza ozdobione metalowymi lampami, drutami i efektowanymi rozwiązaniami miejskimi adaptowanymi do pokojowych wnętrz, cały czas się podobają i są w cenie.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu stylowego wnętrza

Okazuje się, że najważniejsze są dodatki. Meble do sypialni mogą być zachowane w tradycyjnym stylu, ponieważ trudno wymyślić coś lepszego od łóżka na stelażu z dobrym materacem, ale gadżety w postaci oświetlenia, wykończenia ścian, zdecydują o charakterze pokoju. I o to chodzi. Innowacją we wnętrzach industrialnych jest bogata roślinność. Ma ona wnosić ożywczy charakter do zimnego wystroju. Istotnym elementem salonu natomiast będzie prosta kanapa w kolorze ziemi. Szarości i burasy wciąż są w łasce. Kolory praktyczne i neutralne. Ocieplić wnętrze mogą jak zawsze barwne poduchy. Meble nowoczesne to idealne wyposażenie mieszkania dla młodych ludzi. Designerskie rozwiązania znajdą zrozumienie i aprobatę. Nie chodzi tylko o kolor, ale również kształt mebli. Do prostoty wnętrza wchodzi fantazja i pomysłowość. Może na przykład warto zakupić przezroczysty stół z krzesłami z plexi? Jak to wszystko odmieni.

 

Czy wszystko pasuje do mieszkania w bloku

Istotne jest to, gdzie mieszkamy. Czy urządzamy własny dom na peryferiach, kawalerkę w blokowisku czy w starej kamienicy. Meble do loftu zrobione z palet niespecjalnie sprawdzą się w ciasnej kawalerce, gdzie palety nie zastąpią nam zalet meblościanki. Niestety. Zimowe ciuchy też trzeba gdzie mieć chować. W małym mieszkaniu można pograć kolorem, wstawić ciekawą lampę, która nada pomieszczeniu indywidualny, oryginalny charakter. Pamiętajmy, że dom jest azylem, gdzie chętnie wracamy i odpoczywamy. Wzorzyste dodatki, jak zasłony czy narzuty już pomogą nam zmienić wystrój niedrogim kosztem, bez zbędnego zajmowania drogocennej przestrzeni.