Jakie meble kupić, by nie przepłacić a jednocześnie zaopatrzeć się w stylowe, modne i funkcjonalne rozwiązania. Chcemy przecież mieszkać wygodnie, elegancko. Przebywać w ciekawym otoczeniu. Nasz dom  jest azylem, gdzie mamy odpocząć i znaleźć chwilę wytchnienia.

Zacznijmy od przedpokoju

Pamiętam, że w moim domu rodzinnym ważnym elementem przedpokoju był pawlacz. Szczególnie w małych mieszkaniach i dzisiaj takie rozwiązanie znajdzie swoje bezpieczne zastosowanie. Meble do przedpokoju to jedno, ale gdzie upychać rzeczy, które są potrzebne sezonowo? Raz na jakiś czas? No właśnie na pawlaczu. Zabudowanie przedpokoju, gdzieś wysoko pod sufitem, nikomu nie przeszkadza a jest bardzo funkcjonalne i praktyczne. Podobnie jest z meblami robionymi na zamówienie. Warto pokusić się o taki wydatek szczególnie, gdy przychodzi nam mieszkać na niewielkiej powierzchni. Tutaj istotny jest każdy centymetr. Należy zrobić plan mieszkania lub pokoju i zaprosić do tego celu specjalistę. Meble na wymiar online bywają tańsze niż te zamawiane w sklepie stacjonarnym. Ale – prawdę mówiąc – najważniejszy jest efekt końcowy. Meble mają być trwałe, estetyczne i… fukcjonalne.

 

Zapełniamy salon i sypialnię

Zastanówmy się dokładnie, co jest nam najbardziej potrzebne, szczególnie wówczas, gdy salon i sypialnia to dwa w jednym. Czyli w jednym pokoju musimy pomieścić różne strefy funkcjonalności. Powinien być kącik ze stołem, wypoczynkowy narożnik, no i łóżko z pojemnikiem. Pojemnik oczywiście na pościel, ewentualnie kolejne zmiany pościeli. Pomimo niewielkiej przestrzeni warto zafundować sobie spanie ze stelażem, ponieważ dobry materac jest bezcenny dla zdrowia. Spanie na rozkładanej kanapie dzień w dzień, nie jest dobre. Można położyć tak gości, którzy wyjadą za dwa dni i nie będą chcieli prędko wrócić. Nam na rozkładanej kanapie kręgosłup szybko odmówi posłuszeństwa. Spanie na tradycyjnym łóżku z materacem, to nowoczesne oraz bardzo prozdrowotne rozwiązanie. Warto zdecydować się na taki zakup.