Producentów mebli jest co niemiara, ale o prawdziwe meble wysokiej jakości nadal jest trudno. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Przecież meble z płyty wiórowej nie będą ani tak trwałe, ani tak eleganckie, jak te drewniane. Prawda, że kredens po babci stoi do dzisiaj? A ile się w nim pomieści. Dlatego lepiej jest kupić coś dobrego i cieszyć się tym przez lata.

Czy na pewno tanie meble

Są rzeczy na których nie warto oszczędzać. Jedną z nich są meble. Tanie meblościanki pokojowe będą nam się sypały już po dwóch-trzech latach. Trzeba sobie zdać sprawę, że kupujemy meblościankę, ponieważ mamy niewielką przestrzeń do zagospodarowania, a mnóstwo mebli do wstawienia. Meblościanki wykonane z płyty pilśniowej nie będą tak trwałe jak szlifowane meble z litego drewna. A jeśli mebel jest wykonany z drewna, to trzeba jeszcze sprawdzić czy nie ma sęków, pozostałości kory, dziur po robakach. O jakości mebla stanowią też wszystkie połączenia, obrzeża czy zagłębienia. Powinny być one tak samo gładkie, jak przy płaskich, jednolitych powierzchniach. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na szlifowanie. Czy po naniesieniu lakieru powierzchnia nie pozostanie szorstka. Jak bowiem wyglądałyby meble do jadalni, gdy po stole można byłoby drapać jak po szczotce. Stół z krzesłami powinien być szczególnie reprezentacyjny, ponieważ rodzina na pewno doskonale zauważy wszelkie niedoskonałości mebla.

 

Jakość spania w sypialni

Nie mniej istotnym pomieszczeniem jak jadalnia, salon czy tzw. duży pokój jest sypialnia. Podobnie tanie łóżka nie są najlepszym rozwiązaniem. Przecież sen to zdrowie, a więc łóżko ma być komfortowe i wygodne. Najważniejszym elementem solidnego łóżka jest materac. Powinien być średnio twardy. Właśnie takie są najczęściej zalecane przez lekarzy. Na materacu ze sprężynowym wypełnieniem kręgosłup wypoczywa w sposób idealny. Ponadto taki mateac powinien być również wyposażony w piankę termoelastyczną. Pod wpływem temperatury pianka staje się elastyczna i znakomicie układa do nierówności sylwetki. Dzięki temu ciało naprawdę odpoczywa, a sen daje relaks i dobre samopoczucie następnego dnia.