Gdy przytłaczają nas nasze stare meble, to znaczy, że nadszedł czas na to, by coś zmienić w życiu. I niech będą to meble. Zabieg wydawałoby się prosty, taki nie jest. Nie jest to też jedynie kwestia pieniędzy, ale głównie koncepcji. Zamieniamy stare an nowe, ale to nowe to jakie ma być?

Jak tanio i modnie się umeblować

Industrialny czy rustykalny styl, jakie obecnie są najpopulaniejsze, ale nie każdemu odpowiadają. Wiele osób krytykuje, że współczesne nowoczesne meble przypominają jako żywo te z lat 60. lub 70. Czy to na pewno o to chodzi? Zmieniając aranżację wnętrza, zastanówmy się, co nam w starym urządzeniu pokoju już nie odpowiada i w jakim otoczeniu czujemy się najlepiej. Czy w żywych barwach, czy też w stonowanych beżach i brązach. Czy meble mają być solidne i ciężkie, czy wręcz przeciwnie, chcemy salon urządzić niebanalnie i utopić go w bieli. Można przecież wszystko, jak co komu w duszy gra. Obecnie mamy tak ogromy wybór mebli, stylów i cen, że na pewno można dobrać coś do własnych potrzeb i temperamentu. Bo może zamiast meblowej rewolucji  potrzebna nam jest po prostu nowa półka pod telewizor. A poza tym wszystko gra.

 

Ale czy aby na pewno

Jeśli nie chcemy niczego ruszać w salonie, to może liftingu wymaga nasza kuchnia? Zerknijmy na nią świeżym okiem, zaprośmy sąsiada lub sąsiadkę i zagadajmy, co by tu można w naszej gotowalni poprzestawiać, zmienić, urozmaicić. Całkiem postronny obserwator rzuci nam dodatkowe światło na to, co już całkiem dobrze – jak się wydaje – funkcjonuje od lat. Jeśli chcemy generalnych zmian to nowy zestaw do kuchni stół krzesła może być dobrym rozwiązaniem. Ponieważ komplet wprowadzi nam do tego pomieszczenia ład i porządek. W komplecie zazwyczaj znajdują się najpotrzebniejsze rozwiązania, na które sami nie wpadniemy. Jednolity wystrój kuchni, przy dosyć dużym kuchennym rozgardiaszu, wprowadza do tego pomieszczenia porządek. Wiosenne rewolucje warto wprowadzać z głową i stopniowo, w miarę potrzeb. Nawet wprowadzenie jednej, niewielkiej innowacji do domu, spowoduje, że będzie on wyglądał świeżo.