Młodemu człowiekowi najbardziej zależy na możliwości wyrażania własnego stylu. Tutaj ściany są powierzchnią, którą przyozdabia twórcza kreacja kilkunastu lat. Takie sprzęty jak łóżko czy biurko dla nastolatka mają drugoplanowe znaczenie. 

Istotna jest moda

Prostota mebli w pokoju młodzieżowym jest dosyć ważna, ponieważ dzięki temu wszystkie inne indywidualne akcenty są lepiej widoczne. Kolorowe plakaty lepiej zaistnieją, gdy nie przytłaczają ich wzorzyste meble. Niewielka przestrzeń nie powinna być też zagracona. Wiadomo, że wystrój pokoju nastolatka zmieni się w niedługim okresie. Za kilka lat młody dorosły człowiek będzie miał zupełnie inne potrzeby i oczekiwania. Meble młodzieżowe tanie powinny być zatem. Ale modne oraz praktyczne. Ciężkie meble tapicerowane nie najlepiej sprawdzą się w pokoju młodzieżowym.  Raczej powinny tu dominować prostota i funkcjonalność. Nawet jednosobowy tapczanik powinien być głównie wygodnym, nowoczesnym materacem na stelażu, a nie wyjątkowo bogatym łóżkiem czy rozkładanym fotelem. Wygoda prostej powierzchni średnio twardego materaca jest bezcenna. Także, albo może głównie dla zdrowia.

 

Oryginalność nade wszystko

W pokoju nastolatka ma być jednocześnie przytulnie i ekstrawagancko – świetny efekt stworzą tu żywe barwy i oryginalne przedmioty. Sprawdzą się tu nowoczesne meble z nieszablonowymi rozwiązaniami. Tradycyjne biurko można zaopatrzyć w ciekawe, niebanalne uchwyty. Pokój można wzbogacić metalowymi gadżetami, specjalnym oświetleniem czy industrialnymi lampkami nocnymi. Sklep z materacami może nam podpowiedzieć, jakiego rodzaju legowisko usatysfakcjonuje młodego człowieka. Bo że materac powinien być prozdrowotny, o idealnie równej, elastycznej powierzchni to już uzgodniliśmy. Szczególnie jest to ważne dla rosnącego jeszcze kręgosłupa. Teraz należy dobrać do materaca odpowiedni stelaż albo rzucić dobry jakościowo materac bezpośrednio na podłogę. Godne polecenia są materace sprężynowo-kieszeniowe z wkładką lateksową. Znakomicie poddają się ciężarowi ciała, są trwałe i wytrzymałe.