Warto zajrzeć na strony internetowe producentów mebli, by zorientować się nie tylko w jakości i cenach, ale popatrzeć również w jakim stylu dany producent się specjalizuje. Drewniane meble są zazwyczaj drogie, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że są solidne i wytrzymałe. A więc będą służyły nam przez lata.

Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń w małym mieszkaniu

W Polsce cały czas brakuje mieszkań dla kilku milionów rodzin. Mieszkamy więc kiepsko i na zbyt małej powierzchni. Mamy mieszkania  za małe dla jednej rodziny. Warto  nauczyć się, jak nie zagracając niewielkiej przestrzeni postawić  wszystko, co będzie potrzebne. Komody pokojowe, czyli szafki z szeroki i głębokimi szufladami, są dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. I to nie tylko do salonu. W salonie najczęściej stawiamy duży stół z krzesłami, przeznaczając to miejsce na uroczystości rodzinne i towarzyskie. Komoda pasuje tu rzadko, choć jest niezwykle pojemnym meblem. Zmieszczą się tu zarówno obrusy, sztućce, bielizna pościelowa, jak i nasza osobista. Łóżko sypialnia – komoda znajdzie i tu swoje zastosowanie.  Komoda też może pomieścić wakacyjne skarby, to również świetny mebel do pokoju dziecięcego, do którego można łatwo wrzucić cały zabawkowy bałagan.

Meble mają być funkcjonalne

Kupując dowolny mebel do mieszkania należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Szczególnie przy niewielkich powierzchniach, staranność doboru sprzętów ma niezwykle istotne znaczenie. Powinny być pojemne i wielozadaniowe. Ponadto przy wzorzystych ścianach lepiej się komponują stonowane, spokojne kolory i meble mało ozdobne. Jeżeli w pomieszczeniu dominuje motyw ceglany na ścianach, wówczas musimy dobierać meble w kolorach beżu, szarości, białe lub kremowe. Nowoczesne sofy pasują zarówno do salonu, jak i pokoju młodzieżowego. Mniejsze zastosowanie znajdą w sypialni, gdzie najlepiej ustawić tapczan lub szerokie łóżko. Rozkładana sofa nigdy nie zapewni tak komfortowego wypoczynku kręgosłupowi jak idealnie równa powierzchnia wysokiej jakości materaca. Tak więc stelaż i dobry materac są w tym przypadku wyznacznikiem zdrowia.