Któż nie chciałby mieszkać elegancko i ładnie? Niemniej wykończenie i urządzenie mieszkania wcale nie jest ani łatwe, ani tanie. Dlatego trzeba dobrze sprawdzić wiele adresów firm producenckich, zanim wybierze się tę jedną właściwą. Najpierw rozpoznajmy nasze potrzeby i oczekiwania.

Zacznijmy od kuchni

Kuchnia i łazienka, gdy mamy te dwa pomieszczenia w domu przygotowane, to można już mieszkać. Meble zdobywa się stopniowo. I tak jak kuchnia i łazienka są najważniejsze dla całego domu, tak dla ciała najważniejsze jest legowisko. Dobre łóżko, tapczan z idealnie dopasowanym materacem, to najlepsza inwestycja w zdrowie. Człowiek wyspany, bez porannego bólu głowy, mięśni i kręgosłupa ma dobre samopoczucie przez cały dzień. A przede wszystkim jest zdrowy. Żeby to osiągnąć trzeba rozejrzeć się nie tylko za sprawdzonym producentem łóżek, ale też dobrać do spania odpowiedni materac. Sprężynowy z wkładką z pianki termoelastycznej lub lateksowej. Takie są standardy na całym świecie, warto więc skorzystać z tego, o czym wiedzą już inni. Tak więc solidna rama łóżka często więcej stanowi o zdrowiu niż najlepszy lekarz.

 

Salon też jest ważny

Gdy już wiemy, co chcemy, by stało w naszej sypialni, pora na to, by rozejrzeć się za bardziej reprezentacyjnymi meblami do salonu. Powinny być w podobnym charakterze jak sypialnia, gdyż dom ma być jednolitą całością, odzwierciedlać gust i styl życia właściciela mieszkania.  A także zasobność jego portfela. Meble do salonu powinny być wygodne. To miejsce przeznaczone na odpoczynek, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Powinniśmy się tam wszyscy dobrze czuć, a więc salon powinien odzwierciedlać potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników. Każdy powinien też mieć swój wkład w jego aranżację. Tanie meble mogą być odpowiednie, jeśli znajdziemy producenta, który dba o jakość wykonywanych przez siebie produktów. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wypasiony komplet narożnik z fotelami i stolikiem, zadowolimy się czymś podobnym, wykonanym z niższej jakości materiałów.