Lofty, styl garażowy, zaułek singla… ten styl cały czas ma swoich zwolenników. Jest charakterystyczny, ciekawy i dzięki niemu można urządzić mieszkanie nie wykładając ogromnej kasy. Czym się charakteryzuje i jak osiągnąć efekt industralny na dopiero co odzyskanej do zamieszkania prestrzeni pofabrycznej.

Klimatyczne mieszkanie XXI wieku

Może powstać w starej kamienicy na strychu lub w pofabrycznych halach. Miejsc godnych zagospodarowania w naszym kraju jest wiele, trzeba jedynie umieć wyszukiwań, patrzeć i poruszyć wyobraźnię. Drugim krokiem jest adaptacja wynalezionej powierzchni. O meble loftowe jest w sumie najłatwiej. Można je znaleźć na babcinym strychu, targu staroci lub wyprzedażach. Styl industrialny charakteryzują ceglane, niepokryte tynkiem ściany, metalowe siatki lub elementy miejskiego krajobrazu (jak np. latarnie) i nieco sfatygowanego drewna (jak np. stolik z palet). To wszystko nie jest drogie. Bardziej wymaga od użytkownika wyobraźni niż zasobności portfela. Bo nawet na paletach zbitych starymi deskami można umieścić extra materac i wygodne oraz zdrowe spanie mamy zapewnione. A jak wiadomo: zdrowy sen to dzień pełen sukesów. Najlepsze materace to te zawierające piankę termoelastyczną. Ona w idealny sposób dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciepła. Nie uciska kręgosłupa, znakomicie amortyzuje ruchy. To nowoczesne legowisko.

 

Lofty jako azyl wypoczynku

Czy w takim miejscu, urządzonym po miejsku, można wypocząć? Oczywiście, że tak.  Meble wypoczynkowe tapicerowane można umieścić w każdej przestrzeni i spełnią one swoje zadanie. Będzie przytulnie, komfortowo i klimatycznie. Bo przecież nasze własne mieszkanie powinno mieć przede wszystkim charakter, musi posiadać odciśnięte piętno swojego właściciela. Poprzemysłowe budynki lub np. młyny mogą kryć w swoich wnętrzach luksusowe apartamenty. Tutaj za naprawdę niewielkie pieniądze można wyczarować oryginalną aranżację wnętrz. Można za pomocą kilku charakterystycznych mebli czy gadżetów uzyskać niepowtarzalność. Trzeba jedynie uruchomić wyobraźnię.